روستای گزل دره ساوه -گزل کندیم

توصیـه ها و ترفنـدهایی برای امنیـت بیشتـر خانـه

  

دزدها همیشه بی صدا و آرام می آیند و دارایی های ما را می برند. معمولا هم از دست پلیس کاری برنمی آید؛ نه اینکه پلیس ها کارآمد نباشند، فقط به دلیل اینکه در ایده آل ترین شرایط هم تمام آن چیزی که از دست ما رفته، یک جورهایی در بازار فروخته شده و چند ماه حبس برای کسی که مثلا انگشتر یادگاری مادربزرگ را که هیچ جایگزینی ندارد برده، هیچ فایده ای ندارد. برای همین پیشگیری بهتر از درمان است پس توصیه های زیر را بخوانید...

شبیه دزدها فکر کنید

دزدها هم انسان هستند و افکارشان درباره آنچه که دارایی نامیده می شود، شبیه ماست. بنابراین وقتی قصد دارید در خانه پول، جواهر و... را پنهان کنید، از راه ها و مکان های پنهانی همیشگی که در لحظه اول به ذهنتان می رسد، استفاده نکنید. کمی خلاق باشید؛ مثلا جواهرات را توی آستین لباس یا جوراب فرزندتان که هیچ وقت استفاده نمی کند و معمولا در دورترین و مخفی ترین قسمت کمد افتاده، بگذارید یا پول و برگه های مالی و سند و... را لابلای صفحات مجله هایی که آرشیو می کنید، قرار دهید. روش های خلاقانه زیاد است، اما گفتنش هم ممکن است همه چیز را لو دهد، خودتان کمی فکر کنید.

همه چیز را یک جا نگذارید

دزدهای حرفه ای حتی می توانند رمز گاوصندوق شما را پیدا و گاوصندوق را با همه طلاها و جواهرات و اسناد مالی و... خالی کنند. محلی که برای گاوصندوق انتخاب می کنید، باید کاملا مخفی باشد و جز خودتان و شریک زندگی تان و کسی که گاوصندوق را نصب می کند، شخص دیگری از آن خبر نداشته باشد. رمز گاوصندوق هم همین طور. حتی به بچه ها هم نگویید گاوصندوقی توی خانه است، چون ممکن است غریبه ها سرحرف را با آنها باز کنند و طوری که خودشان هم نفهمند، از تمام آنچه در خانه دارید، خبردار شوند. دارایی های مهم را یک جا جمع نکنید. آنها را جدا کنید و مخفی گاه جداگانه ای برای هرکدام از آنها در نظر بگیرید.

تلفن و تلفن همراه را کنار دست بگذارید

در این راه حل حتی یک ساعت صدادار هم به کمک شما می آید. زمان خواب همیشه و همواره یکی از این ابزار را کنار دست تان بگذارید و به محض اینکه مطمئن شدید کسی در خانه است، آن را به صدا دربیاورید. اگر دزدی که در خانه می چرخد، ناشی باشد، با شنیدن این صدا فرار می کند اما دزدهای حرفه ای کمتر می ترسند، پس به محض زدن دکمه، تلفن را بردارید و با ۱۱۰ تماس بگیرید. اگر بچه ای در خانه دارید، سریع به اتاق او بروید و در اتاق را قفل کنید. اگر نه، به سرعت در اتاق را قفل کنید و صبر کنید تا پلیس برسد.

درختچه ها را از پنجره دور کنید

اگر در خانه ای ویلایی زندگی می کنید یا در طبقه اول ساختمان ساکن هستید، حواستان به باغچه های زیر پنجره باشد. درختچه های کوچک را از اطراف پنجره دور کنید تا دزدها نتوانند با بالا رفتن از آنها به پنجره دسترسی پیدا کنند. استفاده از شیشه های دوجداره ضدسرقت هم راه حل بعدی است.

به همسایه اطلاع دهید

اگر برای مدتی در خانه نیستید و به مسافرت می روید، حتما از همسایه یا آدم مورد اعتمادی خواهش کنید هر روز و در زمان های مختلف به خانه شما سر بزند و موارد امنیتی را کنترل کند. خیلی هم در ساختمان و محله سروصدا نکنید و اجازه ندهید همه بفهمند مدتی در خانه نیستید.

صدای تلفن را کم کنید


وقتی برای طولانی مدت از خانه بیرون می روید، صدای زنگ تلفن خانه را به پایین ترین درجه ببرید تا وقتی زنگ می خورد و جواب نمی دهید، کسی بیرون از خانه متوجه خانه خالی نشود.

برچسب بگذارید


اگر توانایی مالی خرید دزدگیر دیجیتالی برای خانه و اتومبیل را ندارید، چسباندن برچسب دزدگیر روی در خانه و گذاشتن یک چراغ چشمک زن آبی کوچک زیر فرمان راه حل خوبی است. گاهی همین ترفندها شما را نجات می دهد.

دزدگیر کافی نیست


دزدگیر اتومبیل و قفل هایی که روی فرمان بسته می شوند، معمولا نمی توانند از دزدی های اتومبیل جلوگیری کنند و قفل هایی که به پدال و فرمان وصل می شوند، از بهترین انواع قفل ها هستند. حتی برای یک خرید ساده و کوتاه هم کیفتان را داخل اتومبیل نگذارید و وسایل ارزشمند را به محض پیاده شدن، از اتومبیل بیرون بیاورید. اگر دکمه صندوق عقب اتومبیل از داخل هم کار می کند، آن را قطع کنید.


بیمه کنید


بیمه سرقت، یکی از بهترین بیمه هاست. ممکن است سال های سال به آن نیاز نداشته باشید اما فراموش نکنید اتفاق همیشه می افتد و ممکن است روزی از اینکه خانه، ماشین و اشیا گرانبهای خود را بیمه کرده اید، نفس راحتی بکشید.


منبع: NewsWeekبه نقل از پرشین استار

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :